Skok w tandemie

Skok w tandemie

29 views
0

Sporty ekstremalne w ostatnich latach zyskały dużą popularność. Z niszowej ciekawostki dla wariatów weszły do kanonów prezentów urodzinowych czy rocznicowych. Jeśli chcemy zapewnić obdarowanemu niezapomniane wrażenia możemy podarować mu voucher na skoki tandemowe ze spadochronem. Z pewnością jest to niesamowity prezent.

Jak dobrać prezent do obdarowanego?

Niezwykle istotnym jest fakt, aby prezent pasował do osoby obdarowanej. Lepiej czasem dać mniej widowiskowy prezent, lecz który sprawi dużo radości. Skoki tandemowe to nie jest zajęcie dla wszystkich. Warto zatem podpytać czy prezent ucieszy, aby później voucher się nie zmarnował. Mając jednak pewność, że osoba, której chcemy podarować skok jest nim zainteresowana delikatnie sprawdźmy czy spełnia ona najważniejsze kryteria zdrowotne. Skoki tandemowe są dla osób bez problemów z układem nerwowym, z układem krążenia. Skoków nie powinny także wykonywać osoby z wrodzoną łamliwością kości czy z epilepsją. Innym kryterium, typowo technicznym jest waga skoczka. Nie może ona przekroczyć 100 kilogramów. Jeśli skaczący spełnia te warunki śmiało ofiarujmy nasz prezent.

Gdzie skakać?

Skoki tandemowe oferowane są w wielu firmach przez licznych instruktorów. Poszukując w Internecie łatwo trafimy na ofertę z bliższego lub dalszego sąsiedztwa. Na pierwszy raz warto wybrać skoki wykonywane w okolicach domu. Przed zakupem skoku warto jednak zasięgnąć opinii, czy to wśród znajomych czy w sieci Internet. Dzięki temu uniknie się nieprzyjemnych zaskoczeń czy dodatkowych opłat. Po wyborze szkółki wybiera się wariant skoku, jaki chcemy zakupić. Czy skok ma być nagrywany oraz jakiego typu kamerką. Jeśli wykupuje się skok bezpośrednio to także moment na wstępny wybór terminu. Jeśli to skok prezentowy – termin wybierze skaczący.

Jak wygląda standardowy skok?

Skok tandemowy to bezpieczny sport ekstremalny. Bardzo mało zależy tu od skaczącego, więcej od stalowych nerwów i umiejętności instruktora. Po przyjeździe do szkółki przekazuje on w formie krótkiego kursu informacje dotyczące techniki skoków oraz zasad bezpieczeństwa. Skoczek i instruktor ubierają się w specjalne kombinezony, które w samolocie zostaną połączone do skoku. Następnie samolot wynosi w powietrze skaczących. Następuje skok – moment swobodnego spadania, rozłożenie spadochronu przez instruktora i szybowanie połączone z lądowaniem. Często cała akcja jest filmowana lub wykonywane są liczne zdjęcia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy