Sposób na wąską kuchnię

Sposób na wąską kuchnię

51 views
0

Zastawiając się jak urządzić wąską kuchnię, musimy wziąć pod uwagę, że nie jest to przestrzeń łatwa w zabudowie. Nie tylko mamy tu ograniczoną powierzchnię, która szybko się zapełnia, ale musimy się też liczyć z faktem, że pomieszczenie to ma być w maksymalnym stopniu funkcjonalne.

 

Sprzątamy

Pierwszym krokiem do odnowienia kuchni i sprawienia, żeby była bardziej praktyczna, jest usunięcie wszelkich zbytecznych przedmiotów z powierzchni blatu roboczego i górnych szafek, pozostawiając tylko te niezbędne. To, co w kuchni musi zostać, chowamy do szafek, tak aby maksymalnie zwiększyć powierzchnię roboczą, a także powiększyć kuchnie optycznie. Im więcej drobnych rzeczy leży bowiem na blatach i półkach, tym pomieszczenie wydaję się mniejsze.

 

Żelazne zasady

Meblując kuchnię która jest wąska i mała, musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim unikajmy zabudowy wszystkich ścian od góry do dołu. Rzeczy, z których często korzystamy, możemy umieścić na listwach zawieszonych na ścianach i wyposażonych w haczyki oraz kosze. Dzięki temu będziemy mieli więcej powierzchni na blacie do dyspozycji podczas przygotowywania posiłków. Zdecydujmy się na jasne meble. Sprawimy w ten sposób, że kuchnia w bloku będzie wydawała się większa. Gładkie błyszczące fronty dodatkowo odbiją światło, potęgując wrażenie przestrzeni. Ta sama zasada dotyczy malowania ścian. Wykorzystujmy tylko jasne kolory. Ciemne barwy uczynią kuchnię klaustrofobiczną i nieprzyjemną. W trakcie meblowania, a nawet wybierania mebli warto zastanowić się, czy na pewno potrzebna jest nam duża lodówka albo tradycyjny stół w kuchni. Sprzęty te zajmą bardzo dużo miejsca, a zwłaszcza stół w kuchni nie będzie tu funkcjonalny. Spożywanie posiłków w rodzinnym gronie na tak małej przestrzeni jest po prostu uciążliwe i mało przyjemne. Z tego samego powodu nie kupujmy do kuchni tradycyjnych krzeseł.

Your email address will not be published. Required fields are marked *