Spotkanie biznesowe w Warszawie

Spotkanie biznesowe w Warszawie

37 views
0

Współcześnie robienie spotkań biznesowych organizuje się w hotelach lub restauracjach. Spotkania tego typu mogą nam pomóc w rozwoju firmy, a także przy nawiązywaniu nowych znajomości handlowych.

 

Dobór miejsca

Aby spotkanie biznesowe było udane, potrzebna nam będzie sala konferencyjna w Warszawie. Bardzo ważne jest, aby była ona odpowiednio wyposażona. Przede wszystkim chodzi tu oczywiście o stoły, krzesła, ale warto także zadbać o odpowiednie nagłośnienie i możliwość podłączenia urządzeń elektronicznych czy dokonania prezentacji. Bardzo korzystnym połączeniem jest znalezienie takiego miejsca, gdzie sala konferencyjna występuję obok restauracji oraz hotelu. Dzięki temu unikniemy zamawiania kosztownego cateringu oraz przemieszczania się po mieście, co zawsze jest związane z utratą cennego czasu.

 

Organizacja spotkania

Spotkania biznesowe można podzielić na dwa rodzaje. To krótkie negocjacje, które trwają po kilka godzin oraz dłuższe eventy, gdzie goście rozmawiają ze sobą przez kilka dni. Jeśli organizujemy spotkania kilkudniowe, to musimy naszym gościom zapewnić pełne wyżywienie w postaci śniadania, obiadu oraz kolacji, a także nocleg. Dobrym pomysłem jest także wykupienie open baru, co z pewnością zostanie dostrzeżone przez naszych partnerów biznesowych. Sam program konferencji nie powinien być zbyt rozwlekły i musi tam być miejsce na posiłki oraz przerwy na kawę czy papierosa. Nie warto rozpoczynać obrad wcześniej niż o godzinie dziesiątej. To odpowiednia pora, która pozwala uczestnikom się wyspać, a jednocześnie spokojnie zjeść śniadanie. Zakończenie przewidziane być musi na godzinę osiemnastą maksymalnie. Musimy bowiem pamiętać, że umysł ludzi pracuje wydajnie przez maksimum kilka godzin. Doprowadzenie do sytuacji w której nasi partnerzy biznesowi będą nieludzko zmęczenie po jednym dniu, z pewnością nie poprawi naszej pozycji handlowej.