Spray i auto jak nowe

Spray i auto jak nowe

51 views
0

Samodzielne pomalowanie auta jest dużo tańsze niż wizyta w renomowanym zakładzie lakierniczym. Jest to oczywiście zadanie wymagające poświęcenia czasu i zaangażowania, jednak warte zachodu, ponieważ w niedrogi sposób można pokryć wszelki niedoskonałości, takie jak rysy, odpryski czy inne problemy karoserii.

DO CZEGO SPRAY.

Prawdziwą zmorą wszystkich karoserii samochodów są odpryski, spowodowane drobnymi kamyczkami czy czasem wielkim gradem. Takie ubytki nie warto naprawiać u lakiernika i słono za nie płacić.
Wystarczy wówczas kupić lakier w sprayu pod kolor karoserii samochodu a także lakier bezbarwny w sprayu do utwardzenia położonych warstw. Dzięki temu można we własnym zakresie zapobiec powstawianiu rdzy, która lubi gromadzić się we wszelakich ubytkach a także zadbać o wygląd samochodu.

JAK TO ZROBIĆ.

Przed rozpoczęciem prac należy zabezpieczyć samochód przed zabrudzeniem oraz zniszczeniem – zabezpieczyć taśmą papierową, aby potem nie mieć za dużo do czyszczenia. Następnie należy pozbyć się starej wersji lakieru z powierzchni, która będzie lakierowana. Należy zedrzeć dokładnie cały stary lakier, aby móc nałożyć nową warstwę.
Podstawowym elementem zestawu do prostego i szybkiego radzenia sobie z problemami takimi jak ubytki czy odpryski w powłoce lakierniczej jest z pewnością lakier w sprayu. Dobiera się stosunkowo łatwo na podstawie numeru VIN albo kodu lakieru, który umieszczany jest na tabliczce znamionowej samochodu.

LAKIER BEZBARWNY W SPRAYU

Uzupełnieniem zestawu do lakierowania we własnym domu czy garażu jest lakier bezbarwny w sprayu. Jego najważniejszą funkcją podczas lakierowania samochodu jest chronienie koloru, tak zwanego koloru bazowego. Powoduje on przede wszystkim uszczelnienie powierzchni, która była lakierowana, ochronę przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi, a także nadawanie odpowiedniego blasku powierzchni malowanej. Lakierem bezbarwnym w sprayu należy pomalować przynajmniej trzy lub cztery warstwy, a każdą z nich w odstępie co najmniej trzydziestu minut. Dzięki temu można mieć pewność, że lakierowanie zostanie wykonane poprawnie a efekt, będzie zadowalający. Po całkowitym nałożeniu lakieru bezbarwnego w sprayu należy poczekać kilka godzin.
Lakiery w sprayu najlepiej w pakiecie zarówno bazowe- kolorowe jak i bezbarwne, zawsze warto posiadać we własnym garażu. Pomogą one w radzeniu sobie z odpryskami, rysami czy odnawianiem elementów plastikowych.
Lakier bezbarwny w sprayu dostępny jest w ofercie Lakiery24.com