Stres na rozmowie kwalifikacyjnej – można z nim wygrać

Stres na rozmowie kwalifikacyjnej – można z nim wygrać

14 views
0

Stres na rozmowie kwalifikacyjnej jest naturalny. Spotkanie z obcymi osobami i chęć jak najlepszego zaprezentowania się przed nimi powoduje, że kandydat zaczyna się denerwować. Niekiedy stres działa na niego motywująco, innym razem – utrudnia mu znalezienie jakiejkolwiek posady. Jak pokonać zdenerwowanie, jeżeli jest przyczyną niepowodzeń w poszukiwaniu pracy?

Kandydat (nie)doskonały

Często okazuje się, że najbardziej zestresowani na rozmowach kwalifikacyjnych są kandydaci, którzy są świetnie wykształceni, mają doskonałe kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Stres podczas rozmowy kwalifikacyjnej pojawia się u nich z powodu poczucia presji, by wypaść lepiej niż kandydaci z mniejszym doświadczeniem czy z niższym wykształceniem. Stres w takim przypadku może sprawić, że doskonały kandydat na wysokie stanowisko nie uzyska posady, o którą zabiega.
Wielu osobom, które borykają się z takim problemem, pomagają Architekci Kariery. Ich wiedza i doświadczenie pozwalają skutecznie pozbyć się stresu podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Architekt Kariery potrafi znaleźć mocne i słabe strony kandydata, by pokazać mu, co powinien podkreślać, a nad czym powinien jeszcze pracować. Wsparcie oferowane przez Architekta Kariery gwarantuje otrzymanie posady lub zmianę pracy na lepszą.

Jak pokonać stres?

Architekci Kariery pomagają walczyć ze stresem podczas rozmowy kwalifikacyjnej na różne sposoby. Proponują zarówno ćwiczenia oddechowe, trening przed lustrem oraz techniki relaksacyjne, jak i uczą metod skutecznej autoprezentacji, np. tłumaczą, czym jest elevator pitch i jak wykorzystać go, by dostać wymarzoną posadę. Rodzaj ćwiczeń i ich ilość dostosowują do potrzeb każdego kandydata.
Dzięki Architektom Kariery można zapomnieć o drżącym głosie, rumieńcach na policzkach, spoconych dłoniach czy nerwowym śmiechu. Ich wsparcie jest nieocenione nie tylko w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, ale również w każdym innym stresującym momencie. Wszystkie ćwiczenia i techniki przekazane przez Architektów Kariery można wykorzystywać na co dzień, by być osobą pewniejszą siebie i znającą swoje atuty.
Współpraca z Architektami Kariery pozwala stać się lepszym pracownikiem, gdyż uczy również, jak pokonać stres w kontaktach z przełożonymi lub podwładnymi. Dzięki ich pomocy o wiele łatwiejsze staje się stawianie wymagań, negocjowanie czy motywowanie innych do podjęcia określonych działań. Architekci Kariery pomagają zatem nie tylko otrzymać pracę, ale i uzyskać awans lub wynegocjować podwyżkę wynagrodzenia.
Wiecej informacji na temat kariery znajdziesz na KreatorzyKariery – architekci kariery