Ubezpieczenie OC, AC, Autocasco

Ubezpieczenie OC, AC, Autocasco

31 views
0

Aby mieć pewność, że nasz samochód będzie niezawodny i bezawaryjny warto pamiętać nie tylko o regularnych kontrolach u mechanika, ale również o obowiązkowych ubezpieczeniach, które znajdziemy w biurach ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie OC – obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu

Podstawowym obowiązkiem posiadacza każdego pojazdu mechanicznego jest ubezpieczenie OC. Ten rodzaj ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pozwala nam na pokrycie strat i szkód wyrządzonych przez nas na drodze. OC kupimy w firmach ubezpieczeniowych – to jeden z najczęściej kupowanych produktów. Warto pamiętać, że wysokość OC nie jest stała – zależy ona od wieku i marki samochodu, naszego wieku i wielu innych aspektów. Ubezpieczenie OC bez trudu obliczymy dzięki wyszukiwarce mfind.pl, która wskaże nam najbardziej dopasowane i najlepsze oferty na polskim rynku. To spore ułatwienie, gdyż z wysokości wyników w wyszukiwarce możemy od razu skontaktować się z wybranym przez nas biurem ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie AC i assistance

Wielu posiadaczy nowych samochodów decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie AC oraz assistance. W przypadku AC jest to opcja dobra dla samych właścicieli samochodów -Ac pozwoli na pokrycie kosztów naprawy samochodu po wypadku lub tez pozwoli na odzyskanie części kwoty po kradzieży samochodu. Assistance to propozycja dla osób często podróżujących – pozwoli ono na zapewnienie lawety w przypadku awarii samochodu, jak również na zapewnienie nam bezpiecznego transportu i miejsca noclegowego jeśli znajdujemy się daleko od domu.

Koniecznie pamiętajmy także o obowiązkowych przeglądach – raz w roku konieczne jest wykonanie badania diagnostycznego w okręgowej stacji diagnostycznej. Badanie takie potwierdza specjalna pieczątka i zaświadczenie. Cena badania jest stała.