W jaki sposób wybrać obrus do domu?

W jaki sposób wybrać obrus do domu?

17 views
0

Obrusy oraz bieżniki są wspaniałą dekoracją stołu. Z jednej strony w oryginalny sposób dodają mu charakteru, są tłem dla porcelany i zastawy stołowej, a także chronią jego powierzchnię. Oczywiście, aby taki obrus lub też bieżnik dobrze się prezentował, musi być wykonany z wysokiej jakości tkaniny. Jak łatwo zauważyć – ceny takich bieżników do najniższych nie należą i chcąc kupić gotowy obrus w sklepie z wyposażeniem – trzeba się przygotować na spory wydatek. Dlatego też warto pomyśleć o tym, w jaki sposób zrobić to taniej, ale równie efektownie.

 

Szybko, prosto i najważniejsze – tanio

 

Bardzo często praktykowanym rozwiązaniem jest zakup interesującego nas materiału z przeznaczeniem na bieżnik. Tego rodzaju tkaniny znajdziemy chociażby na stronie sklepu Pinsola w kategorii dedykowanej tkaninom obrusowym. Dostępne tutaj materiały są grube, charakteryzują się wysoką jakością, a także są wodoodporne. To własnie z tego rodzaju tkanin wykonywane są obrusy i bieżniki, które dobrze są nam znane ze sklepów z różnego rodzaju wyposażeniem do domu. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest zakup tkaniny na metry, a następnie proste obrobienie materiału na maszynie lub też zlecenie przeszycia takiej tkaniny na obrusy.

 

Doskonała propozycja na różnego rodzaju okazjonalne dekoracje

 

Kto z nas nie dał się ponieść świątecznej atmosferze dekorowania domu czy też mieszkania. Najważniejsze jest jednak to, aby zrobić to niewielkim kosztem, ale uzyskać naprawdę produkty dobre jakościowo. Obrus na stół wigilijny jest niejako podstawowym elementem świątecznych dekoracji, ale ma on też swoje zastosowanie praktyczne. To, co go wyróżnia to jego stylistyka – bardzo często tkaniny pod takie obrusy zawierają w sobie złotą lub srebrną nić, a także motywy świąteczne w postaci gwiazdek czy też choinek. Wartością dodaną wielu tkanin obrusowych jest to, że są one dwustronne, jeśli więc odpowiednio zostaną uszyte – można je używać zarówno na jednej jak i drugiej stronie. Wysokiej jakości tkaniny obrusowe pozwalają zaoszczędzić nam nawet połowę kwoty z tego, co mielibyśmy przeznaczyć na zakup nowego obrusu. Dlatego też jest to sposób polecany przez wiele pań domu.