Wybieramy łóżko dopasowane do naszych potrzeb

Wybieramy łóżko dopasowane do naszych potrzeb

3 views
0

Wielu z nas bagatelizuje to, jak ważne jest dobre dobranie łóżka i materaca. Produkty te umożliwiają nam sen i odpoczynek, ale także wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie, stanowią wyposażenie sypialni, mogą odmienić charakter tego pomieszczenia. Przygotowując się do tego zakupu warto poznać oferty różnych producentów i zdecydować się na mebel idealny dla nas.

Łóżka z litego drewna – czy to dobra inwestycja?

W szerokiej ofercie licznych producentów znajdziemy meble wykonane z desek meblowych – to bez wątpienia produkty najczęściej kupowane, głównie ze względu na niską cenę. Coraz więcej klientów sklepów meblowych pyta o meble wykonane z litego drewna. Materiał ten znany był w Polsce od wieków, dzisiaj na nowo staje się modny i popularny.
Charakterystycznymi cechami litego drewna są: duża gęstość, wysoka odporność na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Drewno odpowiednio wysuszone i zakonserwowane na długie lata zachowuje piękny wygląd i kolor. Z litego drewna tworzone są łóżka ze skrzyniami, łóżka z tapicerowanymi zagłówkami, szafki nocne, komody, szafy na wymiar i wiele innych. W przypadku łóżek drewnianych zwracajmy uwagę na ich rozmiary – często takie meble są stosunkowo duże, więc nie będą dobrze wyglądać w każdej sypialni.

Dobierz dopasowany materac!

Osobną kwestią jest kupno materaca – na polskim rynku znajdziemy produkty rodzimych i zagranicznych producentów. Wśród licznych propozycji najchętniej kupowanymi są materace kieszeniowe, w których zniwelowano problem głośnych sprężyn: każda z nich znajduje się w osobnej kieszeni, a materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku. Inne, chętnie kupowane materace, to te posiadające kilka warstw w środku. Każda warstwa ma inne zadanie: chronić przed chłodem, niwelować ilość wilgoci wewnątrz materaca, wspomagać prawidłową postawę ciała podczas snu.