Dom i Wnętrze

Wygodna kuchnia w ksztalcie litery L

Chyba każdy dąży do tego, żeby jego kuchnia została urządzona nie tylko w sposób estetyczny, ale również wygodny. Zapewnić to może kuchnia w kształcie litery L. O czym należy pamiętać podczas aranżacji takiego pomieszczenia?

Jak wygląda kuchnia w kształcie litery L?

Do wyboru jest kilka popularnych wersji, które sprawdzą się zarówno w dużych, jak również w małych pomieszczeniach. Do wyboru jest klasyczna zabudowa, która skupia się na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach. To ten układ, który pozwala wykorzystać szafki narożnikowe, często postrzegane, jako te kłopotliwe. Taką zabudowę najlepiej ustawić na ścianach, które są pozbawione okien. Aczkolwiek, dostępne są komplety uwzględniające obecność okna.

Do wyboru jest również kuchnia w kształcie litery L, gdzie część litery obejmuje wyspa kuchenna. Bardzo wygodne rozwiązanie nie tylko do otwartych pomieszczeń. O takim rozstawie mebli warto pomyśleć wtedy, kiedy komuś zależy na tym, aby zaplanować stół do jedzenia w kuchni.

A może opcja z barkiem, który zostanie ustawiony pod oknem? Przystawiając do niego wysokie krzesła, można wykonać stół. Podziwianie pięknych widoków podczas spożywania posiłków, uprzyjemni całą tą chwilę. Zamiast hokerów, pod barkiem, można zorganizować dodatkowe szafki do przechowywania.

Kuchnia otwarta na salon. Jedna z części litery nie będzie przylegać do ściany, ale będzie stanowić wyraźną granicę pomiędzy dwoma pomieszczeniami. Dzięki takiemu rozwiązaniu można optycznie powiększyć całe wnętrze, dlatego też polecane są one do pomieszczeń o bardzo małym metrażu.