Wygodne i trwałe meble do salonu

Wygodne i trwałe meble do salonu

16 views
0

Salon w stylu rustykalnym czy prowansalskim będzie idealnym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach blokowych. Jasne kolory oraz meble do salonu stylizowane staną się kluczem do stworzenia funkcjonalnego wnętrza. Decydując się na styl prowansalski możemy być pewni, że każda chwila w salonie pozwoli nam na relaks na najwyższym poziomie, a pomieszczenie to pokochają wszyscy domownicy.

Meble do salonu prowansalskiego – co wybrać?

Aranżując salon w stylu prowansalskim przede wszystkim musimy wybrać odpowiednie meble. Wśród rekomendowanych są zestawy stylizowane, utrzymane w białym lub kremowym kolorze, z licznymi frezami oraz witrynkami. Meble do salonu mogą posiadać gładkie fronty lub też imitować naturalne drewno – oba rozwiązania prezentować się będą wyjątkowo. Meble do salonu powinny być wykonane z trwałych płyt meblowych lub też z płyt laminowanych – taki materiał będzie odporny na niewielkie zarysowania oraz odkształcenia.

Decydując się na meble do salonu utrzymane w jasnych kolorach warto wybrać kolekcję, w której znajdziemy szeroki wybór elementów. W salonie przydadzą się komody, witryny, regały, szafa, ale również stolik kawowy czy też stół jadalny i dopasowane go niego krzesła.

Jakie meble do salonu i dodatki wybrać?

Chcąc podkreślić wyjątkowy charakter naszego salonu warto zadbać o odpowiednie dodatki. Doskonałym pomysłem będą wygodne meble wypoczynkowe w kolorze bieli lub szarości, uzupełnione o miękkie poduszki z kolorze błękitu lub granatu. Możemy również w ciekawy sposób zaaranżować okna poprzez zastosowanie klasycznych zasłon półprzepuszczalnych lub eleganckich rolet rzymskich.