Wygodne krzesła z biurach – co wybrać?

Wygodne krzesła z biurach – co wybrać?

7 views
0

Wygodne krzesło w biurze to podstawa – wiedzą o tym nie tylko sami przełożeni, ale i pracownicy, którzy przez długie godziny wpatrują się w monitory, dokumenty czy deski kreślarskie. Niezwykle ważne jest to, aby krzesło było dopasowane do indywidualnych potrzeb pracownika. Jakie fotele biurowe wybierać? Których unikać? Oto kilka wskazówek dla kupujących.

Regulowana wysokość siedziska, odchylenia oparcia

Najważniejszym parametrem krzesła biurowego jest to, aby można było zmieniać niektóre jego parametry. Najczęściej więc fotele posiadają możliwość regulowania wysokości siedziska, odchylenia oparcia oraz odchylenia podłokietników. Tak fotel pozwala pracownikowi dopasować konkretne ustawienia do własnej sylwetki, przez co nawet długie godziny spędzone przed monitorem nie są uciążliwe.
Zwracajmy uwagę na tapicerowanie krzeseł biurowych – tapicerka powinna być wykonana z wysokiej jakości tkanin odpornych na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Dzięki temu przez długi czas zachowają one elegancki wygląd i zapewnią wygodę.
Wśród licznych foteli znajdziemy również modele bez możliwości obracania wokół własnej osi czy też bez kółek. Takie z pewnością również cieszą się dużym zainteresowaniem, musimy jednak pamiętać, że mogą one wpływać na nasze mięśnie, nie pozwolą na swobodną zmianę pozycji ciała.
Czytaj więcej na www.complexoffice.pl