Ziemia pod ośrodek wczasowy

Ziemia pod ośrodek wczasowy

18 views
0

Wielu inwestorów zastanawia się, w czym korzystnie ulokować pieniądze, by nie dość, że nie stracić, to dodatkowo także liczyć na stały, niemały zarobek jeżeli mamy co najmniej kilkaset tysięcy złotych, spokojnie można myśleć o lokacie, jaką są grunty inwestycyjne pod prowadzenie działalności gospodarczej, związanej na przykład z branżą hotelową, noclegowa i rekreacyjną. Na jakie czynniki trzeba koniecznie zwrócić uwagę szukając gruntów po inwestycję komercyjną?

Lokalizacja

W dużej mierze o powodzeniu przedsięwzięcia będzie decydowała lokalizacja gruntu. Jeżeli uda nam się kupić ziemię na jeziorem, niedaleko morza czy też w górach, czyli miejscach odwiedzanych przez tysiące turystów, to zapewne w naszym pensjonacie nie zabraknie klientów. Oczywiście znalezienie działki o odpowiednich warunkach przy tak atrakcyjnym położeniu jest trudne, a ponadto takie grunty inwestycyjne są bardzo drogie, jednakże taka inwestycja na pewno się zwróci.
Warto szukać również gruntów inwestycyjnych na Mazurach czyli w okolicach jezior. Tam bowiem stale brakuje hoteli, pensjonatów oraz ośrodków wczasowych, które oferowałyby przystępne ceny, a także oprócz noclegu, na przykład obiady domowe, ogniska wieczorne, czy jakieś dodatkowe rozrywki.

Wielkość działki

Tak naprawdę pensjonat można postawić już na działce o wielkości 1000 metrów kwadratowych. Z powodzeniem zmieści się tam nawet spory obiekt piętrowy. Jednakże trzeba brać pod uwagę także miejsce na parking, otoczenie budynku, czy dodatkowe atrakcje jakie chcemy umieścić w obrębie pensjonatu dla swoich klientów. Na to również potrzebne jest miejsce.
Duża działka to także możliwość zbudowania placu zabaw, kortu tenisowego, basenu, siłowni pod gołym niebem oraz innych ciekawych elementów, które razem z ośrodkiem wypoczynkowym będą stanowiły całość atrakcyjną dla klienta.

Wymiary gruntu a opłacalność

Grunty inwestycyjne szczególnie o dobrym położeniu osiągają naprawdę wysokie ceny, jednakże zbyt małą działka to duży błąd. Jej wielkość wiąże się bowiem bezpośrednio z rentownością przedsięwzięcia. Załóżmy, że na zakupionej przez nas działce zmieści się 10 domków wczasowych czy też pensjonat z 10 pokojami. Gdyby grunt pomieścił dwa razy tyle miejsc dla gości, to można byłoby liczyć na o wiele większe zyski i szybszy zwrot pieniędzy zainwestowanych w działkę.
Jeżeli posiadamy zbyt mało gotówki, by kupić wymarzony grunt inwestycyjny o optymalnej wielkości, lepiej zdecydować się na kredyt dla przedsiębiorców, który można dostać na naprawę preferencyjnych warunkach, zwłaszcza w banku, który obsługuje konto firmowe inwestora.
Grunty inwestycyjne dostępne są w ofercie GTB Invest