Znajdź łóżka drewniane idealne do swojej sypialni!

Znajdź łóżka drewniane idealne do swojej sypialni!

98 views
0

Jakie łóżko wybrać do sypialni, aby był to nie tylko wygodny mebel do spania, ale również funkcjonalny i elegancki dodatek? Możliwości jest wiele – dzisiaj producenci oferują nam szeroki wybór łóżek wykonanych z desek meblowych lub też litego drewna. Różnią się one cenami, odpornością na uszkodzenia. Jaki model łóżka wybrać, aby nie tylko zagwarantować sobie wygodny sen, ale również piękny wystrój pomieszczenia?

Łóżko z drewna – trwałość i jakość na lata

Zdecydowana większość łóżek na polskim rynku tworzona jest z desek meblowych – są one tworzone ze sprasowanych elementów drewnianych, a wierzch pokryty jest laminatem. Meble tworzone z desek meblowych nie są drogie, jednak musimy pamiętać również, że nie są trwałe – deski są bardzo podatne na uszkodzenia, odkształcenia czy złamania. Takie łóżko może być meblem… na jeden sezon!

Alternatywą są meble wykonywane z litego drewna – materiału o bardzo wysokiej gęstości, przez co do wnętrza nie przedostaje się wilgoć czy brud. Lite drewno pozyskiwane jest w Polsce z takich gatunków jak sosna, dąb czy buk – dzięki temu osoby zainteresowane meblami mają spory wybór kolorystyczny. Drewno początkowo jest selekcjonowane: odrzucane są bele posiadające skazy i sęki. Kolejno drewno trafia do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia.

Jakie meble drewniane warto kupować?

Wśród najchętniej kupowanych wymienia się łóżka drewniane Visby– w szerokiej ofercie producenta znajdziemy modele o różnych wymiarach, jak również łóżka z wewnętrznymi komorami do przechowywania pościeli, tapicerowanymi zagłówkami. Wiele modeli łóżek posiada również półautomatyczne stelaże, których podnoszenie nie sprawi żadnych problemów. Poza łóżkami producenci zaproponują nam również szafy drewniane, komody, szafki nocne i toaletki.

Your email address will not be published. Required fields are marked *