Znajdź parasol ogrodowy dopasowany do potrzeb

Znajdź parasol ogrodowy dopasowany do potrzeb

115 views
0

Szukając parasola ogrodowego zazwyczaj zwracamy uwagę tylko na rozmiary czaszy oraz estetykę. Oczywiście zagadnienia te są bardzo ważne, jednak musimy mieć świadomość, że parasol ma być przede wszystkim trwały, odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Jakie produkty wybierać, aby cieszyć się ich funkcjonalnością przez długi czas?

Parasol kiedyś i dzisiaj

Dawniej parasole ogrodowe tworzono na podstawie plastikowych stelaży – materiał ten nie nadawał się do użytkowania na zewnątrz: bardzo szybko ulegał odkształceniom, był podatny na uszkodzenia mechaniczne. Dzisiaj na witrynach takich jak parasol-ogrodowy.pl znajdziemy nowoczesne produkty, tworzone poprzez połączenie innowacyjnych tworzyw, jak i ciekawych projektów. Nowoczesne parasole ogrodowe łączą w sobie funkcjonalność i piękno, co idealnie sprawdza się w naszych strefach wypoczynkowych.

Aluminium, poliester, poliuretan

Stelaże nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzone są z trwałego aluminium – materiał ten został zabezpieczony przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Jego osadzenie na ruchomej stopie pozwala na rotowanie parasola wokół własnej osi. Czasze parasoli wykonywane są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie i o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Warstwa poliuretanu sprawia, że czasza ochroni nas skutecznie nie tylko przed promieniowaniem słonecznym, ale również przed deszczem.

Podstawa na parasol ogrodowy

Jak osadzić parasol na tarasie czy w ogrodzie? Pomogą nam w tym funkcjonalne podstawy, dedykowane zarówno na tarasy, jak i do ogrodów. Wśród nich znajdziemy podstawy do wkopania w ziemię, wykonane z włókna szklanego. Tworzywo takie zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci, uszkodzeniami. Klasyczne podstawy sprawdzą się w ogrodach i na tarasach.