Znajdź wymarzony parasol ogrodowy w dobrej cenie

Znajdź wymarzony parasol ogrodowy w dobrej cenie

70 views
0

Końcówka lata to czas, w którym producenci wyposażenia outdoorowego proponują nam swoje produkty w wyjątkowo przystępnych cenach. To świetna okazja do tego, aby kupić nie tylko piękne meble ogrodowe, ale również dodatki, takie jak parasole słoneczne. Na jakie elementy zwracać uwagę podczas poszukiwania idealnego parasola ogrodowego? Co powinno być dla nas kluczowe? Czy materiały mają znaczenie?

Piękny parasol ogrodowy zapewni komfort!

Jakie są zadania parasoli ogrodowych? Przede wszystkim mają one zapewniać cień podczas upalnych dni. Warto wiedzieć, że w nowoczesnych modelach czasze nie nagrzewają się, przez co w cieniu parasola panuje przyjemny chłód. Bardzo ważnym zagadnieniem jest gwarancja ochrony przed silnym promieniowaniem UV – jest ono szkodliwe dla naszej skóry i nadmierna ekspozycja na słońce może powodować poparzenia słoneczne.

Parasole słoneczne projektowane są w taki sposób, aby również w prosty sposób podnosić estetykę miejsca wypoczynkowego. Modele oferowane w sklepie parasol-ogrodowy.pl zaskoczą nas piękną linią, stonowanymi kolorami i wysoką funkcjonalnością.

Materiały i tworzywa

Bardzo ważnym zagadnieniem związanym z tworzeniem parasoli są materiały. Stelaż parasola wykonywany jest z aluminium malowanego proszkowo, dzięki czemu tworzywo jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Poliestrowe czasze pokrywane są warstwą poliuretanu – połączenie to pozwala na zabezpieczenie tkaniny przed wilgocią, wnikaniem kurzu, promieniowaniem UV. Taka czasza może również skutecznie chronić przed niespodziewanym deszczem. Czasze mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu. Dodatkowo stelaż umieszczany jest na ruchomej stopie, przez co możliwe jest jego rotowanie o 360 stopni.