Zwrot z podatku za pracę w Anglii – jak go uzyskać?

Zwrot z podatku za pracę w Anglii – jak go uzyskać?

19 views
0

Anglia od wielu lat jest w czołówce destynacji najpopularniejszych wśród emigrantów zarobkowych. Polacy nie są tu wyjątkiem – co roku ogromna rzesza rodaków pakuje walizki i opuszcza kraj, aby w Londynie, Edynburgu, Glasgow czy Manchesterze szukać szczęścia. Podejmując w obcym kraju pracę stałą lub tymczasową, należy dokładnie poznać prawa i obowiązki pracownika. Jednym z nich jest odprowadzanie podatków. Pracując legalnie i odprowadzając składki do angielskiej kasy, możesz również liczyć na zwrot nadpłaconej kwoty. Jak uzyskać zwrot podatku za pracę w Anglii? Sprawdź!

Komu należy się zwrot?

Praca w Anglii jest niezwykle opłacalna ze względu na wysokie zarobki oraz atrakcyjne pakiety socjalne. Co ważne, zgodnie z przepisami dotyczącymi podwójnego opodatkowania, za zwrot części odprowadzonych składek może ubiegać się każda osoba, która legalnie pracowała na Wyspach. Przegapiłeś termin składania deklaracji za zeszły okres rozliczeniowy? Nie martw się – za pracę w Anglii można rozliczać się nawet do 4 lat wstecz.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Podstawą umożliwiającą rozliczenie swoich dochodów są dokumenty wystawiane przez pracodawcę oraz urząd. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy P45/P60/Statement of Earnings (SOE) i pasek płacowy, czyli tak zwany Payslip. Przedsiębiorcy prowadzący na terenie Wielkiej Brytanii swoje firmy zobowiązani są do wypełnienia dodatkowych druków oraz dostarczenia do urzędu wszystkich faktur.

Profesjonalna pomoc

Samodzielne rozliczenie się z zagranicznym urzędem skarbowym nie musi wiązać się ze stresem i komplikacjami. Na polskim rynku funkcjonują biura podatkowe pośredniczące w całym procesie. Aby przekonać się, jak proste może być odzyskanie należnych Ci pieniędzy, wystarczy wejść na stronę zwrot-podatkow.pl, gdzie znajdziesz szczegółowe instrukcje.