Dom i Wnętrze

Szafy na zamówienie – prosty sposób na funkcjonalne wnętrze!

Szukając interesujących sposobów na to, wy wnętrze salonu czy sypialni nabrało oryginalnego charakteru, warto wybrać szafy na zamówienie. nowoczesne szafy tworzone na wymiar to rozwiązanie cenione od wielu lat, zarówno w niewielkich mieszkaniach blokowych, jak i klasycznych domach. Jak tworzone są szafy na zamówienie? Jakie rozwiązania proponują projektanci?

Szafy na zamówienie – krok po kroku

Jak tworzone są szafy na zamówienie? Realizację takiego zamówienia rozpoczyna się od dokładnego wymierzenia miejsca, w którym szafa taka ma stanąć. Kolejno tworzony jest projekt – na tym etapie architekt współpracuje z klientem, by powstała szafa w jak największym stopniu spełniała oczekiwania zamawiającego. Podczas projektowania klient określa swoje potrzeby: może on zadecydować o ułożeniu półek, szafek, szuflad, drążka do wieszania ubrań. To również moment na to, by wybrać materiały. Szafy na zamówienie mogą być tworzone z różnorodnych tworzyw – mówią projektanci marki Rega Meble z Bielska-Białej. Drzwi szaf mogą być uzupełniane o dekory, jak również o przeszklenia czy lustra. Możliwości jest wiele! Ostatni etap to dostarczenie szafy do domu klienta i jej montaż.

Szafy na zamówienie – czy znasz ich atuty?

Warto wiedzieć, jakie są atuty szafy na zamówienie. Przede wszystkim pozwalają one na wykorzystanie problematycznych wnęk. Drugą kwestią jest możliwość zabudowania szafy aż po sam sufit – takie rozwiązanie sprawia, że zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania. Szafy na zamówienie tworzone są w całości zgodnie z oczekiwaniami klienta. Taka szafa może być idealnie dopasowana do już istniejącej aranżacji przestrzeni. Warto również wspomnieć, że szafy na zamówienie mogą posiadać klasyczne drzwi uchylne, jak i drzwi przesuwne. Obie opcje mogą być wyposażone w lustra.