Motoryzacja

Lakierowanie zderzaka – praktyczne informacje dla kierowców

Zderzak jest miejscem szczególnie narażonym na zniszczenia. Wszelkie stłuczki czy inne, drobne zdarzenia drogowe odbijają się najczęściej na kondycji właśnie tego obszaru w samochodzie. Nierzadko usunięcie rys, otarć i zadrapań nie wymaga skomplikowanych napraw. Zazwyczaj do przywrócenia samochodowi odpowiedniego wyglądu wystarczy lakierowanie w specjalistycznym zakładzie. Ile kosztuje lakierowanie zderzaka? Sprawdź!

Ile kosztuje lakierowanie zderzaka?

Podczas wyjeżdżania z parkingu otarłeś swój samochód o słupek? Bez obaw – wbrew pozorom lakierowanie zderzaka nie jest dużym wydatkiem. To, ile zapłacimy za usługę, uzależnione jest przede wszystkim od miejscowości, w jakiej zlecimy naprawę oraz renomy zakładu, nie od wielkości zderzaka. Koszt usunięcia zarysowań waha się w granicach 300-600 zł. Co ważne, głównym kosztem w usłudze nie jest samo lakierowanie, a zdejmowanie i zakładanie zderzaka. W niektórych modelach, w szczególności nowych, poprawne zdemontowanie, a następne założenie części jest czasochłonne i wymaga użycia skomplikowanych narzędzi. Producenci chcą w ten sposób nakłonić klientów do korzystania wyłącznie z autoryzowanych serwisów zatrudniających osoby wyspecjalizowane w naprawach konkretnych modeli.

Ubezpieczenie dla większej pewności

Jeśli chcesz uchronić się dodatkowymi kosztami ponoszonymi na skutek nieostrożnych manewrów, warto poszerzyć swoje ubezpieczenie OC o dodatkowy pakiet AC. Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu będziesz mógł liczyć na środki na pokrycie szkody wyrządzonej nawet z Twojej winy. Ponadto, polisa AC chroni również przed konsekwencjami kradzieży wozu, jego zniszczeniem przez siły natury i nieznanych sprawców.