Ciekawe

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Początek każdego roku szkolnego jest intensywnym czasem, zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Na pierwszej wywiadówce nauczyciel porusza temat ubezpieczenia szkolnego. Czy rodzice muszą skorzystać z oferty szkoły i ubezpieczyć dziecko w placówce? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne – obowiązek czy dobrowolna decyzja?

Zastanawiasz się, czy musisz wykupić polisę oferowaną przez szkołę? Odpowiedź jest jednoznaczna – nie. Ubezpieczenie szkolne jest dobrowolne. Wyjątek stanowią wycieczki – każdy uczeń opuszczający szkołę pod opieką nauczyciela musi być objęty ubezpieczeniem. Warto mieć świadomość, że oferty ubezpieczenia zbiorowego przygotowane z myślą o szkołach są mocno okrojone. Przezorni rodzice pragnący kompleksowo zabezpieczyć swoją pociechę często decydują się na zakup polisy na „własną rękę”.

Czy warto wykupić polisę?

Ubezpieczenie szkolne nie jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Roczna składka rzadko przekracza 100 zł. Dzięki polisie dziecko otoczone jest opieką przez całą dobę, również w ferie, wakacje, święta i weekendy.

Polisa NNW jest zabezpieczeniem przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Jeśli Twoja pociecha dozna uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci środki pozwalające zminimalizować konsekwencje przykrego zdarzenia. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na zakup leków, rehabilitację, pobyt w specjalistycznej klinice czy pomoc psychologiczną. Zakres ubezpieczenia może być bardzo szeroki albo podstawowy. Zakres ochrony uzależniony jest od oferty ubezpieczyciela oraz preferencji klienta. Polisą mogą zostać objęte dzieci w różnym wieku (również te najmłodsze) oraz studenci.

me-project.org endingwisconsin.org efoxstory.com