Dom i Wnętrze

Nowoczesne parasole ogrodowe

Odpoczynek w ogrodzie czy na tarasie to świetna forma relaksu, z której powinniśmy korzystać jak najwięcej. Okres wiosny i lata to najlepszy czas na to. Zaprojektowanie przestrzeni wypoczynkowej nie jest trudne – do wyboru mamy wiele interesujących kompletów meblowych, jak również dodatków. Jednym z niezbędników okaże się parasol ogrodowy, który skutecznie ochroni nas przed działaniem słońca. Jak projektowane są nowoczesne parasole ogrodowe?

W cieniu parasola ogrodowego

W czasie upalnych dni cień w ogrodzie jest niezbędny. Zapewni go nam nowoczesny parasol ogrodowy, zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi trendami. Parasole ogrodowe tworzone są z trwałych materiałów: główna oś to aluminium, które nie odkształca się i jest zabezpieczone przed korozją. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny technicznej, która dodatkowo pokryta jest warstwa poliuretanu. Tkanina czaszy chroni więc nie tylko przed promieniowaniem słonecznym czy upałem, ale też przed niespodziewaną mżawką. Parasol posiada wiele punktów regulacji, dzięki czemu możliwe jest idealne dopasowanie kąta padania cienia. Dodatkowo warto też wspomnieć o możliwości odchylania czaszy w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Parasole dostępne są w różnych rozmiarach oraz kolorach, co pozwala na ich dopasowanie do istniejącej aranżacji przestrzeni.

Parasole ogrodowe osadza się na podstawach – tu również istnieje możliwość wyboru. Parasole do wkopania w ziemię osadzane są na podstawach z włókna szklanego. Na tarasach rekomendowane są podstawy z kamienia, wiele z nich uzupełnia się o hamulce i kółka. Szeroki wybór parasoli znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky.

Dbaj o parasol w czasie zimy!

Aby parasol ogrodowy zachował wspaniały wygląd, konieczne jest jego odpowiednie zabezpieczenie na czas jesieni i zimy. Parasole powinno okrywać się pokrowcami ogrodowymi, by zabezpieczyć je przed osiadaniem kurzu, ale też kondensacją wilgoci. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie.

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ live url zobacz