Dom i Wnętrze

Okna aluminiowe czy PCV? Wybierz wariant do swojego domu!

Okna mają ogromny wpływ na bilans cieplny budynku, estetykę wnętrz i fasady, samopoczucie domowników i klimat panujący w pomieszczeniach. Wybierając okna, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, które będą miały wpływ na komfort ich użytkowania, szczelność, trwałość i efekt wizualny. Jednym z najważniejszych parametrów okien jest budulec ram. Jakie okna wybrać: aluminiowe czy PCV? Sprawdź, czym charakteryzuje się każda z opcji!

Ciepły, bezpieczny dom: okna aluminiowe czy PCV?

Zastanawiasz się, co wybrać: okna aluminiowe czy PCV? Każdy z wariantów ma swoje zalety. Okna z PCV, czyli solidnego, odpornego na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne tworzywa sztucznego, są uniwersalne i niedrogie. Białe ramy pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji. Profile z tworzywa sztucznego są szczelne, dobrze tłumią dźwięki i nie wymagają czasochłonnej impregnacji. Utrzymanie ich w nienagannej czystości nie przysparza żadnych trudności. Z drugiej strony, właściwości PCV nie pozwalają produkować z nich modnych, wielkoformatowych przeszkleń. Z tego względu osobom szukającym okien do nowego domu zaprojektowanego zgodnie z najświeższymi standardami architektonicznymi polecane są przeszklenia osadzone w smukłych, eleganckich profilach z aluminium. Okna aluminiowe dostępne są w wielu ciekawych kolorach, między innymi antracytowym, szarym, bordowym, granatowym. Metal jest odporny na korozję, nie niszczeje pod wpływem ekspozycji na promieniowanie UV, wilgoć, mróz i wysoką temperaturę.

Okna drewniane z nakładką aluminiową

Zanim zamówisz efektowne okna z aluminium, dokładnie sprawdź ich parametry. Metal jest przewodnikiem dźwięki i ciepła, przez co okna mogą nie być tak szczelne, jak oczekujesz. Funkcjonalną, dopracowaną pod kątem użytkowym i estetycznym alternatywą dla modeli wykonanych w całości z aluminium są modele drewniane z metalową nakładką.

https://benkanejohns.com/jazda-konna-swietny-sposob-na-budowanie-kondycji/ https://ecceo13-iof.org/rodzaje-derek-zimowych-dla-koni-jak-podejsc-do-tematu-derkowania/ https://evokerc.com/wdrozenie-i-certyfikacja-iso-14001/