Dom i Wnętrze

Gotuj smacznie i zdrowo!

Jak zmienić nawyki żywieniowe, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i jeszcze lepszym samopoczuciem? Okazuje się, że nie trzeba wiele – bez trudu znajdziemy w sklepach spożywczych produkty, które pozwolą na dostarczenie niezbędnych składników odżywczych do naszego organizmu. Jednymi z niedocenianych i odkrywanych na nowo produktów są kasze!

Dlaczego warto jeść kasze?

Aby zrozumieć fenomen kasz, warto sięgnąć nieco do historii. Kasza w Polsce już wiele wieków temu stanowiła podstawę żywienia. Podawano ją z zupami, jako dodatek do mięs, ale też podawano z owocami na słodko. Początkowo były to jedynie kasze jęczmienne i jaglane, z czasem na terenie Polski pojawiła się również kasza gryczana. W ostatnich dziesięcioleciach o kaszach zapomniano – zamiast nich zachwycaliśmy się produktami z zachodu Europy, ale też wykorzystując ziemniaki jako uzupełnienie codziennej diety. Dzisiaj kasze na powrót stały się modne, co jednak ważniejsze – ich spożywanie przyczynia się do poprawy naszego zdrowia. Kasze posiadają dużo białka, witamin, składników mineralnych. Są bogate w fosfor, potas oraz witaminy z grupy B. W kuchni warto sięgać nie tylko po klasyczne kasze, ale też odmiany pochodzące z poza Polski. Ciekawym daniem okaże się kasza bulgur z warzywami i szpinakiem – to doskonałe danie przypadnie do gustu przede wszystkim wegetarianom. Kasze możemy podawać z sosami grzybowymi – w ten sposób uda stworzyć się szybkie, smaczne i pożywne danie.

Gotuj z przyjemnością!

Aby móc tworzyć smaczne i pożywne dania, warto postawić na wysokiej jakości garnki i patelnie w domowej kuchni. Nowoczesne komplety zaskoczą nas zarówno elegancją, jak i wykorzystanymi materiałami. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się garnki wykonane ze stali nierdzewnej – ten rodzaj tworzywa nie odkształca się, nie jest podatny na ścieranie, korozję. Wielowarstwowe dno uzupełnia się o dysk aluminiowy, który pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła.

 

https://www.bialystokonline.pl/kalkulator-oc-jak-zmniejsza-koszty-ubezpieczenia-samochodu 7group.com rcomeback.com.pl