Ciekawe

Odznaka „Jeżdżę konno” – najważniejsze informacje dla początkującego jeźdźca

W kulturę jeździecką wpisane jest zdobywanie odznak potwierdzających coraz wyższe kwalifikacje. Zdobywanie kolejnych szczebli otwiera drogę do startowania w konkursach o coraz wyższej randze oraz pracy w charakterze instruktora. Pierwszym etapem jeździeckiej kariery jest zdobycie odznaki „Jeżdżę konno”. Co należy zrobić, aby zdobyć wyróżnienie? Jakie korzyści daje jeźdźcowi odznaka „Jeżdżę konno”? Sprawdź!

Odznaka „Jeżdżę konno” – początek sportowej kariery

Odznaka „Jeżdżę konno” została wprowadzona przez Polski Związek Jeździecki na mocy uchwały U/118/8/E/2013. Odznaczenie jest potwierdzeniem opanowania podstawowych umiejętności z zakresu jazdy na koniu oraz opieki stajennej. Jeźdźcy mający na swoim koncie odznakę „Jeżdżę konno”, mają otwartą drogę do uzyskania kolejnych stopni: Brązowej, Srebrnej a następnie Złotej Odznaki Jeździeckiej.

Jak przyznawana jest odznaka?

Aby otrzymać odznakę, należy pozytywnie przejść dwuetapowy egzamin. Swoich sił mogą próbować nawet małe dzieci – do egzaminu może przystąpić każda osoba, która ukończy szósty rok życia. Egzamin składa się z dwóch etapów: opieki stajennej oraz praktycznej części, podczas których osoba starająca się o odznakę prezentuje na koniu serię figur i poleceń na ujeżdżalni lub czworoboku. Szczegółowy spis zadań, które powinien opanować kandydat na odznakę „Jeżdżę konno”, znajduje się w regulaminie PZJ obowiązującym od dnia 1 stycznia 2022 roku  Jeśli nie powiedzie Ci się na egzaminie, możesz powtórzyć go w następnym, dowolnie wybranym terminie.  Co ważne, nie obowiązuje tu żaden limit podejść.

https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ zobacz lishwebteachers.com