Dom i Wnętrze

Dopasowany zestaw mebli kuchennych

Na co należy zwrócić uwagę kupując zestaw mebli kuchennych? Cały komplet, niezależnie od tego na co dokładnie się zdecydujemy, musi być dopasowany nie tylko pod względem wizualnym, ale również, jeżeli chodzi o wymiary. Pamiętajmy o tej bardzo ważnej rzeczy.

Sprzęt AGD i meble

Zwróćmy uwagę nie tylko na sam zestaw mebli kuchennych, ale również na sprzęty AGD. Takie sprzęty, jak lodówka, czy chociażby zlewozmywak są koniecznością i nie jesteśmy w żaden sposób z nich zrezygnować. Dobierzmy takie meble i sprzęt AGD, abyśmy mogli urządzić funkcjonalne pomieszczenie. Jeżeli chodzi o szerokość, to można powiedzieć, że wyróżnia się kilka standardowych wymiarów poszczególnych urządzeń. I tak, jeżeli chodzi o zlewozmywak, to mamy do czynienia z szerokością: 45 cm, 50 cm, 60 cm, 80 cm. Lodówka w zdecydowanej większości ma szerokość utrzymującą się na poziomie 60cm. Zmywarka to szerokość 60 cm lub 45 cm. Piekarnik to szerokość 60 cm lub 90 cm.

Dobry zestaw mebli kuchennych

Skoro znamy już wymiary sprzętów kuchennych, to czas przyjrzeć się szafkom. Może nie każda osoba wie, ale w kuchni można mieć szafkę o szerokości…15cm. Mała? Tak, ale za to jaka pojemna. Można wyróżnić kilka typów szafek kuchennych, których szerokość może oscylować pomiędzy 20 cm a 120 cm. Duża rozpiętość, dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować meble według własnych potrzeb. Jeżeli chodzi o wysokość szafek kuchennych (w szczególności tych dolnych) to powinna ona utrzymywać się na poziomie 82-87 cm wraz z cokołem. Standardowa głębokość dla szafek stojących to ok. 50cm.

 

https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/