Zdrowie i Uroda

Lifting HIFU – na czym polega ta metoda odmładzania skóry?

Aby osiągnąć naturalne i długotrwałe efekty liftingu twarzy, nie trzeba wcale poddawać się zabiegom chirurgicznym. Medycyna estetyczna znalazła mało inwazyjny sposób na pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych w głębi skóry i jest nim technologia HIFU. Zabiegi z wykorzystaniem zogniskowanych ultradźwięków stają się coraz bardziej popularne wśród osób, które chcą poprawić wygląd bez konieczności odbywania rekonwalescencji. Co warto wiedzieć o liftingu HIFU?

HIFU, czyli zogniskowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wykorzystuje fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Skoncentrowane ultradźwięki indukują powstanie drobnych punktów koagulacyjnych na różnych głębokościach skóry. W wyniku podgrzania (do 65-70°C) dochodzi do stymulacji naturalnych procesów naprawczych. Dzięki wykorzystaniu aplikatorów o różnej głębokości działania, ultradźwięki mają wpływ na warstwę SMAS (warstwę mięśniowo-powięziową), skórę właściwą oraz tkankę podskórną. Technologia HIFU ma udowodnione działanie, poparte wieloma badaniami i publikacjami naukowymi.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg HIFU?

Eksperci z Kliniki Beauty Skin w Warszawie polecają zabieg HIFU wszystkim osobom, które chcą w małoinwazyjny sposób poprawić wygląd swojej twarzy. Wskazaniem do zabiegu są m.in. podwójny podbródek, zmarszczki palacza, „kurze łapki” wokół oczu, opadający łuk brwiowy, wiotkość skóry twarzy, nieregularny owal twarzy. Lifting HIFU przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, u których występują widoczne skutki starzenia się skóry. Dlatego specjaliści zalecają wykonywanie tej procedury u osób powyżej 30. roku życia. Zawsze jednak warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni stan naszej skóry i doradzi, czy zabieg HIFU będzie dla nas odpowiedni.

Jak wygląda lifting HIFU i jakie daje efekty?

Lifting HIFU prowadzi do natychmiastowego napięcia skóry, a w efekcie końcowym do poprawy jędrności ciała i długotrwałego liftingu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i w zależności od wybranej okolicy trwa od 15 do 60 minut. Odmładzanie twarzy przy pomocy ultradźwięków nie wiąże się z przerwaniem ciągłości naskórka, a więc nie wymaga też rekonwalescencji. Podczas zabiegu mogą jednak wystąpić nieprzyjemne odczucia, dlatego procedurę najczęściej wykonuje się po zastosowaniu maści znieczulającej. Po oczyszczeniu i znieczuleniu skóry kosmetolog przykłada do twarzy głowicę, która emituje impulsy ultradźwiękowe. Wykonuje nachodzące na siebie pionowe i poziome ruchy, które umożliwiają równomierne rozprowadzenie energii.

Efekty, jakie można osiągnąć dzięki zabiegowi HIFU to m.in.:

  • redukcja zmarszczek,
  • redukcja podwójnego podbródka,
  • podniesienie policzków,
  • uwydatnienie linii żuchwy,
  • podniesienie łuku brwiowego („otwarcie” oka)
  • odmłodzenie dekoltu.

Lifting HIFU nie przynosi natychmiastowych rezultatów. Na ostateczne efekty trzeba poczekać nawet trzy miesiące. W tym czasie w skórze odbywają się intensywne procesy regeneracyjne, prowadzące do odmłodzenia twarzy. Dobrą wiadomością jest to, że wystarczy tylko jeden zabieg HIFU, aby cieszyć się liftingiem skóry przez wiele miesięcy.

Jeśli szukasz zaufanego miejsca, w którym wykonasz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, kliknij tutaj.